reklama telewizyjna - Muzyka i koncerty | ABC-lp3
1 2
 


reklama telewizyjna

Reklama i marketing Jednym z najpopularniejszych mediów, które cieszy się dużą oglądalnością już od wielu lat, jest telewizja. Co prawda bardzo szybko rozwijający się Internet można by było nazwać jednym z najpopularniejszych mediów, aczkolwiek nie zagraża on telewizji w żaden sposób, ponieważ ta cieszy się ogromnym zainteresowaniem już niezmiennie od naprawdę wielu lat. Tak jak do przeglądania Internetu potrzebne są różne nośniki, jak na przykład komputer, tak aby oglądać różne programy TV potrzebujemy posiadać odbiornik telewizyjny, czyli po prostu telewizor. Tak naprawdę to ciężko znaleźć jest dom, w którym telewizora by nie było, dlatego też telewizja charakteryzuje się tym, że dociera do największej liczby ludzi, więcej nawet niż Internet, ponieważ nie każdy posiada w domu komputer. Telewizja jednak aby spełniać oczekiwania swoich widzów, musi posiadać zróżnicowaną ramówkę, ponieważ w innym wypadku po prostu straci dużo na oglądalności. Dlatego też istnieje wiele programów tematycznych, a dodatkowo także programy TV, które są różnorodne.

Stacje telewizyjne ustalając daną ramówkę muszą uwzględnić pewnego rodzaju wyznaczniki. To co odzwierciedli się w programie telewizyjnym podlega dość długiemu planowaniu. Program telewizyjny powinien obfitować w różnego rodzaju formy, nie tylko te najbardziej komercyjne i dochodowe, ale także niszowe i zahaczające czasem o awangardę. Dodatkowo powinien być przedzielony w odpowiednich stosunkach na przykład między publicystykę, programy show, czy filmy. Nawet filmy powinny podlegać pewnego rodzaju doborowi, aby program telewizyjny nie okazał się interesujący dla danego grona użytkowników, jednocześnie odrzucając preferencje czy upodobania innych grup społecznych. Jak widać w zawiązku z różnorakimi oczekiwaniami i wymaganiami, ustalenie ramówki nie jest zadaniem ani łatwym ani nie da się ustalić jej kształtu zadowalając całkowicie całości społeczeństwa odbiorców danego programu. W tym właśnie zakresie korzysta się z sondaży opracowywanych w kontekście oglądalności ale i także samego zainteresowania kolejnymi formami czy typami programów i filmów, także w kontekście oczekiwań.

Telewizja publiczna charakteryzuje się tym, że jest ona ogólnodostępna i aby ją oglądać wystarczy tylko posiadać telewizor i antenę telewizyjną, a także rzecz jasna trzeba opłacić odpowiedni abonament telewizyjny. Te programy TV, które można by było określić mianem publicznych muszą być skierowane ogólnie do wszystkich odbiorców, tak więc ramówka musi obejmować tak bajki i programy dla najmłodszych, jak i różne filmy i programy, które są przeznaczone dla osób dorosłych. Telewizja publiczna ze względu właśnie na to, że jest ogólnodostępna ptraktycznie dla wszystkich, musi szczególnie dbac o to, aby w ciągu dnia, czyli wtedy kiedy dzieci też mogą oglądać telewizję nie puszczać żadnych filmów czy programów w których zawarte są sceny brutalne przeznaczone dla widzów dorosłych. Dobrze jest kiedy konkretne programy TV oprócz na przykład bajek puszczały także różne programy edukacyjne oraz filmy familijne, które dzieci również mogą oglądać. Dlatego też wymagania dotyczące telewizji publicznej są z reguły bardzo wysokie.

Tagi: program,film,kompozycja | Lista plików strony