TVP - Telewizje w Polsce - Muzyka i koncerty | ABC-lp3
1 2
 

TVP - Telewizje w Polsce

Reklama i marketing TVP to jedyna plask telewizja publiczna. Jest to jedyna telewizja państwowa, która jest finansowana przez podatników. Znajdziemy na niej kanały zarówno dla osób starszych jak i takie, które sa idealne dla młodzieży uczącej się oraz młodzieży starszej. Krotko mówiąc każdy znajdzie tu cos dla siebie t ogólnie rzecz biorąc tak powinno być, gdyż programy sa tutaj opłacane z państwowych pieniędzy oraz z pieniędzy podatników, przez powinny być one dopasowane dla wszystkich. Na antenie TVP sa emitowane seriale bardzo popularne jak i programy wszelkiego rodzaju. Nie możemy się tutaj spodziewać najnowszych filmów, gdyż telewizja publiczna nie ma Zyśków z reklam przez co nie zależy jej specjalnie na większej liczbie osób oglądających i nie zależy jej na emitowaniu coraz nowszych filmów. Głownie z tego względu rozwój jest tutaj bardzo slaby i nowe programy sa rzadkością. Jest to telewizja najmniej rozrywkowa, nastawiona przede wszystkim na rożnego rodzaju seriale oraz nadawanie bardzo częstych wiadomości z kraju i ze świata.

Programy informacyjne w polskiej telewizji Jeśli chodzi o programy informacyjne i publicystyczne, telewizje w Polsce preferują przede wszystkim tak zwane dzienniki - chodzi na przykład o "Wiadomości" TVP1, "Panoramę" TVP2, "Informacje" Polsatu czy "Fakty" TVN. Istnieją tylko dwie telewizje typowo informacyjne, a są to stacja TVN24 oraz późniejsza TVPinfo. Stacja TVN24 przez niektórych traktowana jest jako zanadto zgodna z linią programową partii liberalnych, choć trudno to udowodnić. Programy publicystyczne, takie jak "Teraz My" Sekielskiego i Morozowskiego czy "Co z Polską?" Tomasza Lisa również cieszą się sporym zainteresowaniem publiczności przed telewizorami. Telewizje w Polsce .

Internet to najnowocześniejszy środek przekazu wszelkich informacji dostępny dla wszystkich, którzy posiadają komputer. W Internecie praktycznie jest wszystko. Internet wykorzystywany jest nie tylko do przekazywania informacji ale do komunikowania się między sobą, do handlowania, do odszukiwania wszelkich potrzebnych informacji. Bardzo często informacje w Internecie zamieszczone są szybciej niż podane przez telewizję czy radio. Internet to skarbnica wiedzy, ale od niego bardzo szybko można się uzależnić. Prasa jest także jednym ze środków przekazu. W prasę można zaopatrzyć się codziennie, co tydzień, co dwa tygodnie, co miesiąc lub co kwartał. W zależności jaką upodobaliśmy sobie prasę, co nas interesuje i co chcemy przeczytać to taką prasę kupujemy. Prasa jest poważna lub zwykłe plociuchy, które zrobią wszystko aby zdobyć czytelnika. Nawet napiszą nieprawdę aby tylko ich gazeta sprzedała się w dużym nakładzie. Ale takie ploteczki o ludziach medialnych zwykli ludzie lubią czytać w drodze do pracy, przy kawie lub odpoczywając w domu Tabloidy to też środek przekazu informacji. Może najuboższy ale sugeruje ludziom dany temat o którym więcej dowiedzą się z innych środków przekazu. Tabloidy są po to aby ludzie patrząc na nie zapamiętali napis, produkt, znaną twarz czy inne osoby lub rzeczy. Tabloidy wykorzystywane są do reklam. Dzięki nim ludzie przechodząc koło nich, przejeżdżając samochodem, tramwajem czy autobusem są narażeni na patrzenie i mimochodem zapamiętywanie, a o to właśnie chodzi w reklamie i firmom reklamującym się.

Tagi: przekaz,telewizja,internet | Lista plików strony