Muzyka i jej gatunki oraz związane z nia koncerty - Muzyka i koncerty | ABC-lp3
1 2
 

Muzyka i jej gatunki oraz związane z nia koncerty

Reklama i marketing Nawet najlepszy film może zginąć w świecie setek produkcji, jeśli nie będzie wspierany przez dobry marketing. Na "sławę" filmu składa się kilka rozmaitych elementów, od aktorskiej obsady, muzyki, reklamy, trailerów. To właśnie te elementy zachęcają widza do wyprawy przed wielki ekran kina.W jednej parze z filmem zawsze idzie muzyka. Dobre soundtracki sprzedają się zazwyczaj tak samo dobrze, jak i same filmy. Dlaczego? Jeśli film ma dobrze zmontowany dźwięk, to zawsze będzie on upiększał epizody i sceny, będzie powodował, że konkretne fragmenty filmu będą nam zapadały w pamięć. Muzyka w filmie ilustruje niemal tak samo, jak sam obraz. Z tym, że w pierwszej chwili decydują doznania wzrokowe, sam dźwięk działa na naszą podświadomość. Nie mniej wszyscy zdajemy sobie sprawę z wagi soundtracku. To filmowe dopełnienie, które może dodatkowo stać się ulubioną kompozycja muzyczna i może samoistnie istnieć w kinematograficznym świecie.

Hans Zimmer to legenda muzyki filmowej. To zdobywca 7 Oscarów (za filmy: Rain Man, Król Lew, Żona Pastora, Lepiej być nie może, Książę Egiptu, Cienka czerwona linia, Gladiator). Osiem razy był nagradzany nagrodą Złotych Globów, pięciokrotnie otrzymał nagrodę Grammy. Hansa Zimmera znamy z wielu ścieżek dźwiękowych, coraz częściej muzyczni krytycy zastanawiają się, czy oby ten znany kompozytor nie stracił weny. Czy zamiast jakości nie wzięła góry ilość komponowanych soundtracków.Tylko w ubiegłym roku Hans Zimmer napisał muzykę aż do 5 produkcji: Casi divas, Mroczny Rycerz, Kung Fu Panda, Madagaskar 2, Frost/Nixon. 5 ścieżek dźwiękowych to sporo. Kiedy wsłuchamy się w te wszystkie kompozycje, to możemy odnaleźć te same motywy dźwiękowe, te same muzyczne schematy. Z całą świadomością można powiedzieć, ze Hans Zimmer muzyki pisze coraz więcej, ale zbyt bardzo przypomina ona to, co już w świecie muzyki jest znane.

W świecie muzyki filmowej, kobieta kompozytorka to rzadkość. Toteż kiedy płeć piękna pojawia się w filmowej produkcji, budzi to nasze zainteresowanie. Wśród tworzących obecnie kobiet najbardziej znana jest Anne Dudley. Brytyjka ukończyła londyńskie konserwatorium Royal College of Music oraz King's College. Uznanie w świecie muzyki filmowej zyskała za soundtrack do filmu Tristan i Izolda z 2006 roku. W ubiegłym skomponowała muzykę do filmu Dangerous Bangkok, z Nicolasem Cage w roli głównej.Anne Dudley to klawiszowiec. Toteż muzyka przez nią komponowana opiera się właśnie na dźwiękach płynących z instrumentów klawiszowych. Spokojne, delikatne i zmysłowe dźwięki przeplatane są szybkimi i dynamicznymi wstawkami wygrywanymi przez orkiestrę symfoniczną. Muzyka ta świetnie obrazuje filmowe sceny i co ciekawe, mimo że nie jest "natrętna" to zawsze zwracamy na nią uwagę oglądając film. To prawdziwe, muzyczne mistrzostwo.

Tagi: kapela,gitara,wykonawcy | Lista plików strony