Program i rozplanowanie - Programy telewizyjne - Muzyka i koncerty | ABC-lp3
1 2
 

Program i rozplanowanie - Programy telewizyjne

Reklama i marketing Czasy, kiedy program telewizyjny nadawany był w bardzo ograniczonym czasie, bezpowrotnie minęły. Co się z tym wiąże zachodzi potrzeba odpowiedniej gradacji programów telewizyjnych w zakresie godzinowym w kontekście ich emisji. Jest to zadanie o tyle trudne, o ile każda osoba funkcjonuje w innym trybie. Z uwagi na różne godziny pracy oraz ogólne stylizowanie życia, można jedynie uśredniać pewnego typu sytuacje i na tej podstawie dobierać orientacyjnie najlepszy typ godzinowy dla emisji kolejnych form. Przede wszystkim zwraca się baczną uwagę na tak zwaną złożoność programów. Przeważnie rano przeważają programy lekkie, bez mocniejszych sfer zagłębiania. Także filmy wkraczają raczej w sferę lekkich familijnych opowiadań lub komedii. Po południu sytuacja zmienia się w stronę nadawania bardziej złożonych form. Program telewizyjny staje się im bliżej późnego wieczora i nocy coraz bardziej poważny i obfitujące w formy przeznaczone dla młodzieży starszej lub dla dorosłych. Zrozumiałe to jest także w kontekście dzieci, które programy telewizyjne często oglądają bez skrępowania w godzinach od rannych do wieczornych.

Często okazuje się, że mamy zamiar zasiąść przed telewizorem w godzinach wieczornych i nie wiemy, jaki repertuar filmowy czy programowy będzie w danym dniu obecny. Oczywiście w tym momencie marzymy o programie telewizyjnym, który poinstruuje nas kiedy, na jakim kanale i co będzie emitowane. Program telewizyjny znany jest właściwie najszerzej w formie drukowanej w różnego typu prasie, w szczególności w tygodnikach lub gazetach codziennych. Jednak, gdy godzina późna i sklepy pozamykane, także możemy zasięgnąć informację o emisji kolejnych programów telewizyjnych. Przede wszystkim w tym momencie możemy skorzystać z takiej opcji jak telegazeta. Jest to jednak rozwiązanie dość ograniczone, ponieważ nie każdy telewizor przystosowany jest do przeglądania w tego trybie. Innym bogatym źródłem w zakresie program telewizyjny, jest globalne sieć Internet. W tym momencie możemy przejrzeć go na stronie danej stacji. Jednak gdy chcemy porównywać godziny emisji i tytuły pozycji najwygodniej skorzystać ze stron zbiorczych, które udostępniają treści programów telewizyjnych ułożonych tabelarycznie.

Bardzo wielu abonentów oprócz korzystania z programów TV, które są programami publicznymi postanawia wykupić także dodatkowe kanały telewizyjne, ponieważ na przykład oferta telewizji publicznej jest dla nich niewystarczająca. Aby móc oglądać inne programy, trzeba zaistalować na przykład telewizję kablową lub satelitarną. W zależności od lokalizacji w której mieszkamy, można wybrać jedną lub drugą opcję. Jeżeli mieszkamy na przykład w bloku, gdzie jest doprowadzona "kablówka" można po prostu wykupić u operatora tej telewizji abonament, a on nam już podłączy kabel, przez który będziemy otrzymywać dostęp do programów. Jeżeli jednak mieszkamy na przykład w domku jednorodzinnym, lub też do naszego bloku nie została doprowadzona telewizja kablowa, można z powodzeniem wykupić po prostu telewizję satelitarną. Nie wymaga ona przeciągania kabli, ponieważ wystarczy na zewnątrz budynku zainstalować specjalny talerz, który jest odbiornikiem fal telewizyjnych i wystarczy już tylko cieszyć się posiadaniem dodatkowych programów TV.

Tagi: wyszukiwarka,zadania,podział | Lista plików strony