O muzyce - Muzykalność u dziecka - Muzyka i koncerty | ABC-lp3
1 2
 

O muzyce - Muzykalność u dziecka

Reklama i marketing Mając dziecko które jest jeszcze małe i wiesz, że znajduje się na najwyższym stadium rozwoju umysłowego powinnaś zwrócić uwagę czy wtedy ono wykazuje jakieś większe zainteresowanie jakimiś rzeczami, być może warto zauważyć już wtedy talent u dziecka i już wtedy zacząć go rozwijać. Dzięki temu twoje dziecko może mieć większe szanse w zdobywaniu sukcesów w danej dziedzinie. Jeżeli wiesz, że twoje dziecko lubi muzykę i widzisz jak od maleńkości sobie podśpiewuje nie zabraniaj jemu tego tylko pomagaj. Im wcześniej zapiszesz dziecko do szkoły muzycznej tym większe doświadczenie ono zdobędzie. Jednak nie zmuszaj dziecka do tego by uczyło się gry na jakimś instrumencie jeżeli ono tego w ogóle nie czuje i nie chce robić, jeżeli będziesz zmuszać to nigdy nie uzyskasz wymarzonego efektu. Dziecko szczególnie to małe nie będzie się uczyć tego czego nie lubi. Na pewno jeżeli twoje dziecko od najmłodszych lat wykazuje wybitne zdolności muzykalne nawet bez szkolenia specjalnego to znaczy, że powinno się w tym kierunku uczyć by się rozwijać.

W szkole podstawowej każde dziecko będzie miało w programie wychowanie muzyczne czyli tak zwana muzykę. Dzięki temu przedmiotowi pozna ono podstawy muzyki czyli najprostsze dźwięki i pozna nuty. Będzie śpiewać i nauczy się rozpoznawać instrumenty nie tylko po ich wyglądzie lecz także po ich brzmieniu. Jest to dla każdego dziecka bardzo ważne gdyż w tym wieku rozwija się ono nadal Muzykalność dzięki takim lekcjom może się okazać, że zainteresuje się ono muzyka i zechce iść w tym właśnie kierunku. Muzyka rozwija dziecko także w inny sposób, dzięki temu, że wdrąża się ono w dźwięki uczy się tego jak powinno słuchać by jak najlepiej słyszeć, w rozwoju dzieci jest to ważne gdyż niektóre dzieci słyszą lecz nie słuchają. Takie lekcje właśnie maja na celu ogólny rozwój dziecka, nie koniecznie przez ciężką naukę lecz także przez to, że się bawi nauką. Zabawa połączona z nauka daje Muzykalność tych najmłodszych uczniów największe efekty. Szczególnie jeżeli mowa tutaj Muzykalność muzyce która w rzeczywistości wypełnia nasze życie po brzegi.

Naukowcy konsekwentnie dążą do odpowiedzi na pytanie o wpływ muzyki na system emocjonalny, poznawczy i motoryczny człowieka. Coraz więcej wiemy o tym jak poszczególne składniki muzyczne tj. ton, melodia, rytm są przetwarzane w ludzkim mózgu. Niestety brak jest jeszcze wiedzy o anatomii i rozwoju muzycznego mózgu, są to tylko przypuszczenia. Wielu naukowców twierdzi, że muzyka jest niezwykłym osiągnięciem ewolucyjnym, bez którego nie możliwą rzeczą byłoby przekazywanie znaczeń kulturowo-społecznych, lub też bardzo ograniczone. Muzyka pomaga w organizowaniu życia społecznego, poprzez łagodzenie kontaktów i łagodzenie konfliktów. Jest ona też czymś w rodzaju prajęzyka, z którego wyrosła mowa. Uważa się też, że muzyka wyewoluowała po to by zapewnić więź między rodzicami, a niemowlęciem, dla którego śpiewane kołysanki są po prostu pierwszym językiem. Muzyka jest nieodłącznym i bardzo istotnym elementem ludzkiego życia. Kwestia, po co natura obdarzyła nas zdolnością jej tworzenia i słyszenia, ciągle pozostaje nierozstrzygnięta.

Tagi: dziecko,idol,gust | Lista plików strony