Nauka dzięki muzyce - Muzykalność u dziecka - Muzyka i koncerty | ABC-lp3
1 2
 

Nauka dzięki muzyce - Muzykalność u dziecka

Reklama i marketing Muzyka to nie są same dźwięki, szczególnie ta muzyka która przeznaczona jest do odbioru raczej przez młodzież nie jest tak bardzo skupiona na dźwiękach jak te stare piosenki lub muzyka klasyczna. Współczesne piosenki w dużym stopniu skupiają się na tekście piosenki. Teksty są różne, niektóre wydają się kompletnie bezsensowne a inne od razu dają znać o tym, że zawierają w sobie ukryty głęboki sens który jest naprawdę ważny i to właśnie ten sens podkreślony jest muzyką. Często zdarzają się takie przypadki, że młodzież będąca wielkimi fanami danej muzyki bardzo skupia się na tekstach i traktuje je jako wskaźniki o tym jak powinni oni żyć i jak wszystko powinni układać w swoim życiu. Niestety niektóre piosenki i ich teksty nie są wcale mądre co powoduje, że nasze dzieci po prostu robią głupoty motywowane właśnie tekstem piosenki. Tłumacz dziecku to, że zarówno film czy bajka jak i tekst piosenki są rzeczami wymyślonymi, być może oparte są one na przeżyciach autora lecz na pewno nie służą one do naśladowania.

Muzyka szczególnie dla dzieci jest tym co najbardziej zapamiętują. Jeżeli więc twoje dziecko ma problemy na przykład z językiem obcym zafunduj mu kasetę z angielsko polskimi piosenkami dla dzieci, dzięki nim dziecko szybciej zapamięta słowa i zacznie uczyć się tego jak powinno je wymawiać. Dzieci najszybciej uczą się właśnie poprzez zabawę dlatego daj mu jej tyle by mogło z niej korzystać do woli i przy okazji się uczyć. Szczególnie jak masz bardzo muzykalne dziecko podsuwaj mu do śpiewania piosenki które maja jakiś przedmiotowy sens dzięki nim dziecko dużo szybciej zapamięta niektóre wyrażenia oraz słowa z języka obcego, czy tez wzory i prawa z fizyki lub matematyki. Dziecko po prostu może być już znudzone zwykłą nauką a zabawa dla nich jest o wiele przyjemniejsza od zakuwania i wciskania w głowę wiadomości które tak naprawdę nie zostanie w tej głowie na długo jeżeli będą w niej tak po prostu upychane. Piosenki zapamiętujemy na dłuższy czas i czasami po prostu je nucimy przypominając sobie jakieś ważne wiadomości.

W ostatnich latach muzyka stała się dziedzina sztuki która się rozwija coraz bardziej i coraz intensywniej zaczyna wpływać na nasze życie. Muzyka swoim rozwojem cieszy nasze uszy oraz jest dla nas ukojeniem i chcemy poznawać jej nowe brzmienia które są tak naprawdę tym co nas najbardziej interesuje. Szczególnie najwięksi fani muzyki chcą z niej czerpać multum korzyści życiowych. Niektórzy aktorzy czerpią inspirację dla swojej gry a na przykład dla tancerzy muzyka jest elementem ich pracy, pracują bazując na jej rytmach i na jej złożoności. Poprzez taniec przenikają muzykę i nieraz dochodzą nawet do znaczenia nut które nie są opisane słowami czyli tekstami , wyrażają swoje odczucia podczas słuchania muzyki tańcem i to jeszcze bardziej podkreśla jej niepowtarzalne i tak nieodzowne dla naszego świata piękno. Muzyka jest wszędzie i nigdy nas nie opuści dlatego tez tak bardzo interesujemy się jej rozwojem i przekazywanymi przez nią emocjami które tak bardzo lubimy i które sa dla nas tak ważne.

Tagi: muzyka,piosenki,dziecko | Lista plików strony