Muzyka nastrojowa - Muzyka i koncerty | ABC-lp3
1 2
 

Muzyka nastrojowa

Reklama i marketing Muzyka nastrojowa jest jedna z odmian muzyki która jest najbardziej lubiana chyba przez kobiety. Najczęściej taka muzyka powoduje powracanie pewnych wspomnień i sytuacji i to właśnie z muzyka kojarzymy niektóre wydarzenia z naszego życia. Muzyka nastrojowa powstaje zazwyczaj wtedy gdy wykonawca przezywa jakieś rozczarowania w swoim życiu i gdy sobie z czymś nie radzi. Lub po prostu dostaje taki tekst do zaśpiewania i musi sobie jakoś z tym poradzić. Lubimy tego typu utwory ze względu na ich piękno uczuciowe, przyciągają one nas słowami i melodią. Muzyka nastrojowa to zazwyczaj spokojne dźwięki o delikatnym brzmieniu które tak bardzo nas czasami nawet wzruszają. My ludzie jesteśmy tak skonstruowani, że musimy coś lubić i musi nam się coś podobać dlatego tez nigdy nie rezygnujemy z takich przyjemności jak zatapianie się w jakiś pięknych dla nas dźwiękach. Wspominamy później te melodie i chcemy do nich wracać każdego dnia gdy tylko mamy wtedy na to ochotę i nastrój na słuchanie tych słów i melodii.

Kompozytorzy są osobami które tworzą muzykę, zapisują oni nuty i dzięki temu powstaje piosenka. Według nut zespół może zagrać piosenkę a wykonawca zaśpiewać słowa. Nazwa kompozytor bardziej kojarzy się nam z osoba tworząca bardziej klasyczne utwory, a nie takie które są puszczane w radiu i lubiane przez młodzież i wszystkich innych słuchaczy danej rozgłośni radiowej. Lecz jednak kompozytorem jest każda osoba pisząca własne melodie. Jeżeli jesteś rodzicem dziecka uczącego się gry na jakimś instrumencie i zauważysz, że dziecko automatycznie gra coś nowego coś czego nie zna zwróć mu na to uwagę być może ma ono talent do tworzenia nowych melodii które mogą kiedyś stać się naprawdę sławne. Mało jest osób o tak dużej wyobraźni muzycznej, które byłyby w stanie zająć się takim czymś jak tworzenie muzyki. Osoby to roniące musza doskonale znać nuty by wiedzieć ja to zapisać i powinny umieć grac na czyś by odtwarzać dźwięki które istnieją w głowie. Dzięki takiemu wykształceniu twoje dziecko może tac się prawdziwym artystą.

Wielu naukowców potwierdza swoje teorie o tym, że muzyka ma bardzo duży wpływ na dziecko w łonie matki. Ogólnie jest wiadome to, że matka podczas ciąży powinna słuchać spokojnych melodii, najlepiej muzyki klasycznej by dziecko było opanowane. Idealne także są dźwięki natury czyli tak zwana muzyka relaksacyjna. Dzięki takiej dawce dźwięków już w łonie matki twoje dziecko może stać się dużo bardziej muzykalne niż mogłoby być jakbyś nie słuchała takiej muzyki. Często jest tak, że dziecko W łonie matki uspakaja się gdy ona słuchać muzyki oraz gdy specjalnie wybiera te utwory które odczuwa po reakcjach dziecka się jemu podobają. Muzyka ma różnoraki wpływ na nasz organizm, czasami działa na nas odprężająco a czasami strasznie nas denerwuje i sprawia, że nie możemy się na niczym skupić i niczego znieść tak jak powinnyśmy. Niestety tak jest ze wszystkim to co lubimy sprawia nam przyjemność a inne sprawy nas denerwują i są dla nas wręcz nieprzyjemne. Lecz mimo wszystko muzyka dla nas wszystkich jest tym czym możemy się wyrazić.

Tagi: radio,dzieci,audycja | Lista plików strony