Muzyka leczy - Muzyka i koncerty | ABC-lp3
1 2
 

Muzyka leczy

Reklama i marketing Muzyka ma także wielkie osiągnięcia w dziedzinie psychoterapii. Jest leczenie kolorami, zapachami i jest także leczenie muzyką. Sami możemy się przekonać, jakie dobrodziejstwa płyną do nas ze słuchania muzyki. Wszystko zależy oczywiście od rodzaju muzyki. Jeśli chcemy dodać sobie energii i siły do działania, to sięgniemy raczej po szybkie rytmy i piosenki z tzw. powerem. Jeśli chcemy sobie poprawić humor, to włączmy sobie piosenki wesołe, których teksty mówią o tym, że wszystko będzie lepiej, wreszcie i nam się ułoży, bo życie jest piękne i nieprzewidywalne. Jeśli jednak chcemy odpocząć i zapomnieć o zmartwieniach, najlepsza będzie muzyka instrumentalna. Może to być łagodna ścieżka dźwiękowa z jakiegoś filmu, ale może to być też specjalistyczna muzyka relaksacyjna, która jest przeznaczona właśnie do takich celów. Wystarczy się położyć i zanurzyć w te łagodne dźwięki, a na pewno wszystko będzie lepiej. Przekonamy się o tym bardzo szybko i polubimy ten rodzaj muzyki.

Gdy dzieci są małe i to my decydujemy o wszystkim, puszczamy im piosenki przeznaczone specjalnie dla takich maluchów. Mamy wtedy pewność, że nią ma w nich wulgaryzmów czy jakichś niestosownych treści. Dzieciom zazwyczaj bardzo przypada do gustu tego typu muzyka, zwłaszcza, gdy towarzyszy jej kolorowy, atrakcyjny teledysk. Gdy dzieci dorastają, same wybierają to, czego słuchają. Czasami jest to cukierkowa muzyka pop, czasami ostro rock albo heavy metal, innym razem hip hop. W każdym z tych gatunków muzyki popularnej mogą się znaleźć niestosowne treści i wulgaryzmy. Co możemy z tym zrobić? Zakazany owoc smakuje jeszcze lepiej, więc nie warto krzyczeć i zakazywać słuchania danej muzyki. Może lepiej porozmawiać i spróbować zrozumieć i polubić tę muzykę, oczywiście dziecko nie może przeklinać, na skutek słuchania określonego rodzaju muzyki. Ważne, żebyśmy się orientowali, jakiej muzyki słuchają nasze dzieci.

Muzyka towarzyszy nam niemal wszędzie, a gdy zbliżają się jakieś większe uroczystości, wiadomo, że pojawi się i muzyka. Czy to urodziny czy imieniny, muzyka musi być. Na tych rodzinnych spotkaniach często dominuje muzyka ludowa, zwłaszcza, gdy w rodzinie jest wielu przedstawicieli starszego pokolenia. Są też przeboje disco polo, bo nie ważna jakość, ale efekt. Musi być wesoło i śmiesznie. Najważniejsza na takich imprezach jest dobra zabawa i dlatego nikt nie włącza Chopina. Muzyka towarzyszy też uroczystościom weselnym. Wielkie przyjęcia weselne nie mogą się obyć bez muzyki i wielkich, znanych wszystkim doskonale przebojów. Pojawiają się także wesołe przyśpiewki, które przyjęcie urozmaicają. Muzyka jest bardzo ważnym elementem każdej uroczystości, bo stwarza klimat i pobudza do zabawy. Dzięki temu uroczystości są bardzo udane. Z tego też powodu nikt nie wyobraża sobie jakichś imienin czy urodzin bez muzyki. Bo muzyka nie tylko łagodzi obyczaje, ale przede wszystkim pobudza do szaleństwa na parkiecie.

Tagi: muzyka,piosenki,radio | Lista plików strony