Media - Muzyka i koncerty | ABC-lp3
1 2
 

Media

Reklama i marketing Radio jest nie odłącznym partnerem naszego codziennego życia. Słuchamy go wszędzie - w pracy, w domu, w samochodzie i wszędzie tam, gdzie tylko możemy. Dzięki radiu wypełniamy pustą ciszę. Radiostacje prześcigają się w tym jak mają prowadzić audycję, by przyciągnąć do siebie jak najwięcej słuchaczy. Ostatnio bardzo popularną formą przyciągnięcia słuchaczy jest wymyślanie przez radiostacje różnego rodzaju konkursów, w których to słuchacze mogą wygrać wiele atrakcyjnych nagród. Konkursy takie najczęściej polegają na wysyłaniu smsów lub na odpowiadanie na proste pytania. Polityka tych konkursów musi być stosunkowo łatwa, gdyż chodzi o to, by w konkursach brała jak największa liczba słuchaczy. No bo przecież im więcej słuchaczy zadzwoni czy wyśle smsa, to tak naprawdę więcej zarobi dane radio. Dodatkowo radia uzyskują swoje przychody z licznych reklam, które to można usłyszeć między puszczanymi piosenkami. Ostatnio można zauważyć tendencję wzrostową co do ilości reklam występujących w radiu.

Telefon w dzisiejszym świecie ułatwia nam życie na pewno się już nie raz o tym przekonaliśmy, że telefon jest łatwą formą porozumiewania się na odległość zarówno krótką jak i nawet bardzo daleką. W dzisiejszym świecie już prawie każdy ma telefon w domu. Dodatkowo czymś jak najbardziej naturalnym jest posiadanie przez każdego z nas telefonu komórkowego. Telefony komórkowe stały się już na tyle powszechne, że czymś oczywistym jest, że posiada go zarówno szesnastolatek jak również siedemdziesięciolatek. Młodzi ludzie prześcigają się w posiadaniu coraz to nowszych modelów telefonu. A jak wiadomo nowsze telefony posiadają w sobie wiele różnych bajerów takich jak wbudowane radio, mp3 czy bardzo dobry aparat cyfrowy. Ze względu na to, że technologia cały czas się rozwija to co chwilę można zauważyć nowe telefony komórkowe, które posiadają kilka nowych bajerów. Jest to jak najbardziej dobra kampania reklamowa dla firm sprzedających usługi telefoniczne, gdyż dzięki proponowaniu klientom nowoczesnych telefonów mogą się spodziewać większej sprzedaży swoich usług.

Gazety są chyba najdłużej żyjącą formą przekazywania informacji na dany temat. Wśród gazet można wyróżnić dzienniki, tygodniki, dwutygodniki oraz miesięczniki. Pomimo, że obecnie praktycznie w każdym domu znajduje się Internet, to i tak spora grupa ludzi nie wyobraża sobie życia bez czytania gazet. Trzeba tu podkreślić, że bardzo często gazeta stanowi pewną formę zabicia czasu, gdy na przykład jedziemy środkiem transportu publicznego lub gdy na przykład czekamy w kolejce do lekarza. Tak naprawdę gazety można podzielić na kilka rodzajów. A mianowicie można wyróżnić gazety informacyjne, w których to przede wszystkim przeczytamy o bieżących informacjach z kraju jak i z całego świata. Istnieją także gazety o charakterze rozrywkowym, z których to przede wszystkim dowiemy się o życiu polskich jak i światowych gwiazd. Niektórzy na ten rodzaj gazet mówią, że są to gazety plotkarskie. Jeszcze inny rodzaj gazet to gazety sportowe, z których to dowiemy się praktycznie wszystkiego na temat danej dziedziny sportu.

Tagi: gazeta,słuchacz,telefon | Lista plików strony