Lokalne radio - Radio - Muzyka i koncerty | ABC-lp3
1 2
 

Lokalne radio - Radio

Reklama i marketing Badania potwierdzają. Ogólnokrajowe rozgłośnie radiowe mają najwięcej słuchaczy, ale najwierniejszych mają te mniejsze, o charakterze lokalnym. Wszytko opiera się na zasadzie konkretnej informacji. Zawsze było bowiem tak - i zawsze chyba będzie - że newsy na "naszego podwórka" obchodzą nas najbardziej. Bo co nas obchodzi korek samochodowy w Warszawie, czy wypadek w centrum Krakowa, skoro mieszkamy w Trójmieście? Nie będą nas obchodzili stoczniowcy i ich problemy, skoro sami pracujemy w zagrożonych upadkiem kopalniach i walczymy o swoje prawa i... ewentualne odprawy. Lokalne media - jakimi są między innymi rozgłośnie radiowe - zawsze będą mówiły o problemach, które bezpośrednio dotyczą nas. Mówiąc o tych problemach często sugerują rozwiązania, które niejednemu ratują skórę. Ci, którzy problemów nie mają i tak chętniej słuchają o swoim mieście, o planowanych inwestycja i o tym, co wkrótce będzie ich cieszyć i napawać dumą. Jednym słowem - wszyscy słuchamy rozgłośni krajowych, ale zawsze będziemy patriotami lokalnymi i swojemu miastu i swojemu radio będziemy najwierniejsi.

Często ostatnio słyszę pytanie, czy internetowe radio zagrozi klasycznej rozgłośni? Osobiście uważam że nie. A to wszystko dlatego, że żyjemy wciąż w kraju słabo rozwiniętym technologicznie i niestety - nieprędko się to zmieni. Żeby internetowe radio mogło konkurować z tym klasycznym, to internet musiałby być nie tylko ogólnie dostępny (nawet a najmniejszych wsiach), ale musiałby być wszechobecny. Mowa tu o tym, że wychodząc na środek ulicy i otwierając klapę laptopa musielibyśmy mieć dostęp do bezprzewodowego internetu. Oczywiście bez wnoszenia jakichkolwiek opłat. Nieprędko tak będzie. A skoro nie... to internetowe radia zawsze będą gdzieś na dalszym planie. Bo po co słuchać takiego radio w domu? W domu lepiej włączyć telewizor, tam nie tylko usłyszymy, ale i zobaczymy wydarzenia nas interesujące. Klasyczne radyjko? Odbiornik to telefon komórkowy, dyktafon cyfrowy czy odtwarzacz mp3 - te urządzenia odbierają faje radiowe i możemy słuchać go wszędzie. Tu nie ma miejsca dla radyjka internetowego.

Największym środkiem przekazu wszelkich informacji jest telewizja. Programów jest bardzo dużo, ale nie zawsze jest co oglądać. Wiadomości ogólnokrajowe, krajowe i zagraniczne przekazywane są na bieżąco ale nie we wszystkich programach. Stacje telewizyjne prześcigają się w zdobywaniu informacji, aby być tą pierwszą stacją, która sprzeda informacje widzą. Ludzie mają wyrobioną już opinię, w której stacji telewizyjnej przekazywane są w miarę wiarygodnie wszystkie informacje. Niektórzy potrafią dodawać cięte komentarze. Radio jest bardzo potrzebnym przekazem medialnym dla ludzi. Telewizora nie da się wziąć ze sobą a radio tak. Radia najwięcej słucha się w samochodzie podczas jazdy albo stania w korkach na ulicy, w pracy, w domu. Dzięki audycji radiowych możemy dowiedzieć się wszystkich informacji na bieżąco, informacji o pogodzie, informacji o korkach a także posłuchać muzyki. Muzyka jest różna tak aby każdy słuchacz mógł coś dopasować dla siebie. Wszelkie hity muzyczne puszczane są bardzo często nieraz aż do znudzenia.

Tagi: radio,internet,informacje | Lista plików strony