Muzyka i jej gatunki oraz związane z nia koncerty - Muzyka i koncerty | ABC-lp3
1 2
 

Muzyka i jej gatunki oraz związane z nia koncerty

muzyka i koncerty Teraz każda niemal miejscowość ma swoje imprezy. Charaktery "biesiad" są różne, w niektórych miastach są to festiwale muzyczne, w innych z kolei są to dni święta "dziwacznych" rzeczy - od dnia śliwki, po dni wina, święto konia, etc. Jedne koncertowiska są bardziej znane, inne mniej. Gdzie warto pojechać? Oczywiście zawsze dobrze jest na najbardziej znanych i dopracowanych festiwalach. A więc Open`er w Trójmieście, na pewno przystanek Woodstock, koncert w Jarocinie. Z mniejszych imprez najciekawiej prezentuje się Piknik nad Drawą. To trzydniowe święto muzyczne. Koncerty jak koncerty - zawsze ścisła czołówka polskich artystów. Warto jednak na Drawno (województwo zachodniopomorskie) zwrócić uwagę z innych tez względów. Koncerty odbywają się nad pięknym jeziorem. Można też w czasie oczekiwań na "granie" skorzystać z wielkiego daru, jakim jest rzeka Drawa. Tamtejsze spływy to wielka atrakcja, to jednak z najtrudniejszych do przebrnięcia rzek w Polsce.

Za czasów socjalizmu nie mogliśmy liczyć nas przyjazd wielkiej gwiazdy na polskie sceny. Nawet po upadku komunizmu nie było słodko. Byliśmy i wciąż jesteśmy krajem diabelsko zacofanym. Coraz częściej jednak do naszego małego świata przyjeżdżają wielcy. W tym roku zawita do nas bono i wielkie U2, niedługo później będziemy mogli zachwycać się wspaniałymi zdolnościami wokalnymi Tori Amos. Kilka lat temu gościliśmy legendę - Petera Gabriela, niewiele wcześniej Metallicę. Nasza infrastruktura fatalna, choć powoli odnosząca się z dna. Mamy tez kilka przyzwoitych hoteli. Polskie firmy zaczynają się bogacić i łatwiej o sponsora, który jest w stanie wyłożyć nawet kilka milionów złotych za przyjazd znanego zespołu muzycznego do Polski. A obiekt zawsze się znajdzie, od hal sportowych ze Spodkiem katowickim na czele, po stadiony sportowe. Z roku na rok mamy coraz więcej radości i możliwości słuchania wielkich mistrzów muzyki na żywo, w pełnej okrasie i okazałości.

Mimo że do Polski przyjeżdżają już wielkie gwiazdy muzyki, to jednak dobrych koncertów zbyt wiele w naszym kraju nie ma. Polskę wielu artystów wciąż pomija podczas planowania tras koncertowych uważając nasz kraj (momentami nawet słusznie) za zacofany i ograniczony. Wiele jest tez z naszymi "organizatorami" problemów, często się bowiem słyszy że oszukują przy podpisywaniu umów i zwlekają z płatnościami. Najlepiej mają mieszkańcy Pomorza Zachodniego i północnej Wielkopolski. Mają bowiem niedaleko do stolicy Niemiec, Berlina. A tam... tam to się dopiero dzieje. Jeśli jakikolwiek wielki zespół planuje trasę europejską, to Berlin zawsze znajduje się na koncertowych "szlaku". Bilety też nie są wiele droższe niż w Polsce. W Szczecinie są nawet firmy trudniące się sprzedażą biletów na berlińskie koncerty, organizują też grupowe wyjazdy. Tuż za polską granicą pojawia się wielu takich, których przez wiele lat jeszcze w naszym kraju nie zobaczymy i nie usłyszymy.

Tagi: koncert,gwiazda,muzyka | Lista plików strony