Kalosz Laszlo - Zespoły o śmiesznych nazwach - Muzyka i koncerty | ABC-lp3
1 2
 

Kalosz Laszlo - Zespoły o śmiesznych nazwach

Reklama i marketing Jedną z najbardziej rozpoznawalnych koszalińskich kapeli jest punkowa formacja Kalosz Laszlo". Jest to dość typowy zespół punkowo-rockowy, który od dawna nie wyróżnia się niczym specjalnym. Grają typowo szybką, surową muzykę przeznaczoną dla ludzi chwalących sobie ciężkie, ortopedyczno-czarne obuwie. Udało im się wydać legalne płyty, które nie odniosły w sumie żadnego większego zespołu. Wokalista Buli znany jest z ciężkiego charakteru, który nie pozwala się dogadywać z innymi członkami zespołu. Ich największym przebojem jest zdecydowanie "Poje

Zespół Zabili mi żółwia swój pierwszy koncert zagrał w szkole podstawowej. Nie jest to zbyt dobry i efektowny rodowód, ale od czegoś przecież trzeba zacząć. A oni zaczęli od tego właśnie. Było to w dziewięćdziesiątym dziewiątym roku w mieście Mazańcowice. Ich początki były takie, że grywali, gdzie popadło, w każdym klubie i za każde pieniądze. Jak wiele zespołów zresztą. Od niedawna grają w okrojonym składzie - na gitarze rytmicznej wcześniej grał u nich Szymon Taranowski, ale z nieznanych szerzej powodów postanowił odejść. Aktualny skład to Przemek Danel, który obsadzony jest na perkusji. Na gitarze basowej gra od samego początku Szymon Taranowski. Za drugi wokal oraz pierwszą gitarę odpowiada niejaki Kuba Wieczorek, a pierwszym wokalem zajmuje się lider Michał Wojnar. Chłopaki wydali już cztery płyty, które jednak nie cieszą się zbytnią sławą w szerszych kręgach. W ogóle zespół kręci się wokół towarzystwa studenckiego. Bardzo chętnie grają na koncertach charytatywnych. Często udzielają się też na festiwalowych koncertach jak na przykład na corocznym Punky Reagge Live, który przejeżdża przez całą Polskę. Ich najpopularniejszy występ bez wątpienia miał miejsce w klubie Ucho, który znajduje się w Gdyni. Ich muzyka łączy ze sobą wszystko, co najlepsze w muzyce punk, ska oraz reggae.

El Doopa jest jedną z pobocznych formacji, w których działa znany na całą polskę Kazik Staszewski. Jest to jeden z zespołów, które zabrania się puszczania w radiu i telewizji ze względu na wulgarną nazwę. Chłopaki na czele Kazika jednak rozwiązali ten problem oświadczając, że wymowa nazwy zespołu nie brzmi tak, jak oficjalnie. To pomogło, ale nie wszędzie - przykładowo stacja telewizyjna 4fun.tv puszcza niektóre utwory El Doopy, ale inne już nie bardzo. Najpopularniejszym członkiem El Doopy jest zdecydowanie znany wszędzie i wszystkim w Polsce Kazik Staszewski, jednak zespół posiada także innych, równie cennych i utalentowanych muzyków. Jest nim na przykład Krzysztof Radzimski o pseudonimie Dr Yry. Jes tteż Rafał Kazanowski, czyli inaczej Kazan, gra też Grzegorz Kurek (Dżordż dla przyjaciół), jest Xerwo znany wszystkim pod nazwiskiem Bartek Radomski, Lipa, czyli Bartek Lipiński raz Tomasz Glaznik, znany w kręgach fanów bardziej jako Glazinho. Do 2007 roku w bandzie występował też Tomasz Hołowka, ale zerwał swoją dziewięcioletnią współpracę z nieznanych mediom powodów. Grupa wydała dwa studyjne krążki - "A pudle?" oraz niedawno wydany "Gra?". Drugi zyskał sławę dzięki piosence "2 miliony głosów".

Tagi: zespół,gra,płyta | Lista plików strony