Jazz - Muzyka - Muzyka i koncerty | ABC-lp3
1 2
 

Jazz - Muzyka

Reklama i marketing Jazz jest to taki gatunek muzyczny, który powstał w pierwszej połowie dwudziestego wieku. Jazz wziął się z połączenia muzyki zachodnioafrykańskiej oraz muzyki europejsko-amerykańskiej. Jest połączeniem muzyki rozrywkowej, ludowej oraz artystycznej. Tylko te informacje pokazują już, że jazz jest bardzo ciekawym a zarazem oryginalnym gatunkiem muzycznym. Jazz jest rodzajem muzyki który charakteryzuje się rytmem synkopowanym. Co to oznacza? Otóż chodzi tutaj o przesunięcie akcentu z mocnej na słabą część taktu. Jednak jazz charakteryzuje się również tym, że posiada bardzo dużą dowolność interpretacyjną oraz tym, że posiada w sobie bardzo dużą tendencję do improwizacji. To wszystko czyni ten gatunek muzyczny bardzo ciekawym i oryginalnym. Pewną ciekawostką może być fakt, że pierwszymi twórcami tej muzyki byli niewolnicy, którzy to nie znali nut. Stąd może ta duża improwizacja przy tworzeniu tej muzyki. Niektórzy znawcy muzyki uważają, że jazz jest raczej pewną formą interpretacji niż konkretnym stylem muzycznym.

Jedną z odmian muzyki rozrywkowej jest muzyka country. Ten rodzaj muzyki powstał w USA w pierwszym dziesięcioleciu dwudziestego wieku. Muzyka country powstała z połączenia folku i bluesa. Obecnie muzyka country cieszy się bardzo dużym powodzeniem wśród ludzi. I tak na przykład w Polsce rekordy popularności bije impreza country, która odbywa się co roku w Mrągowie. Impreza ta nosi nazwę Piknik Country. Muzyka country charakteryzuje się używaniem wielu ciekawych i charakterystycznych instrumentów muzycznych takich jak gitara stalowa, czyli odmiana gitary hawajskiej, gitara i harmonijka ustna a nawet banjo, skrzypce i pianino. Z reguły utwory country są dynamiczne, choć zdarzają się także utwory liryczne. Muzyka country opowiada najczęściej o zwykłych, codziennych sprawach takich jak miłość, dzieci, sprawy finansowe i różne tym podobne. Muzyka country rozbiła się na kilka podgrup. Najważniejsze z nich to country rock, country alternatywne, western swing, Honky Tonk czy współczesne country.

Muzyka latynoska często też nazywana jest muzyką latynoamerykańską czy muzyką Ameryki Łacińskiej. Muzyka latynoamerykańska dzieli się na kilka mniejszych podgrup. Pierwszą podgrupę stanowią tradycyjne style czyli takie jak muzyka afrobrazylijska, muzyka afrokolumbijska muzyka afrokaraibska, muzyka andyjska a także folklor pampański. Inna podgrupa to miejskie style muzyczne. Wśród niej można wyróżnić cuarteto a także tango argetyńskie. Trzecią podgrupę stanowią style mieszane z innymi nurtami muzyki. Zaliczyć można do nich: salsę, latin jazz, latin rock, latin pop, songo czy bossa nova. Do najpopularniejszych muzyków uprawiających muzykę latynoską zaliczyć trzeba Shakirę, Enrique Iglesiasa, Glorię Estefan czy Jeniffer Lopez. Muzycy ci są znani praktycznie na całym świecie a ich piosenki biją rekordy popularności. Jeżeli natomiast chodzi o instrumenty jakie są używane przy tworzeniu tego rodzaju muzyki to przede wszystkim są to instrumenty perkusyjne a także instrumenty melodyczne i harmoniczne.

Tagi: gatunek,instrumenty,style | Lista plików strony