Muzyka i jej gatunki oraz związane z nia koncerty - Muzyka i koncerty | ABC-lp3
1 2
 

Muzyka i jej gatunki oraz związane z nia koncerty

Reklama i marketing Do najbardziej denerwujących teleturniejów należy z pewnością familiada i każdy Polak to przyzna. Prowadzi ten program niejaki Karol, który występuje zawsze w marynarkach i sdponiach dżinsowych, a może w garniturze. Jego głupie zarty a początku programu zwane są żartami prowadzącego. Prezenter wychodzi na początku każdego odcinka tego teleturnieju i obwieszcza mały żarcik prowadzacego na początek. Żarty te sa beznadziejne i zostały wysmiane wielokrotnie przez komików. Nastepnie jest przestawienie rodzin, które przybyły do naszego studia, zawsze prezenter zaczyna tymi słowami, że przyjechali do ich studio. Rodziny zkładające się z pięciu członków kokurują ze soba nawzajem. Są dwie rodziny, ich członkowie sa w jakimś stopniu ze soba związani. Na przykład głowa rodziny jest tatus albo mamusia, a reszta to jego anuczęta, córki, szwagrowie i dziewczyny chłopaków. Wszyscy oni zbieraja punkty, stoją przy kontuarze, an którym w widocznym miejscu naklejone są ich nazwiska. na przykład panstwo kowalscy.

Obecnie oferta elektrycznych szczoteczek do zębów, które są dostępne na rynku jest tak duża, ze trudno cokolwiek konkretnego polecić, bo kto chciałby je wszystkie przetestować tak, żeby wyrobić sobie na nie jednoznaczną opinię. Każde dziąsła i zęby są inne, dlatego taka różnorodność obecna na rynku mogłaby sprzyjać temu, że każdy może dopasować do swoich zębów to co mu konkretnie pasuje. Jednak tak naprawdę ludzie nie chcą zastanawiać się nad tym, jakie szczoteczki im pasują, wybierają pierwszą lepsza z brzegu albo sugerują się jej wyglądem zewnętrznym, reklamą albo co gorsza po prostu kolorem. Higiena jamy ustnej bez używania irygatora, bez nici do czyszczenia przestrzeni zębowej jest trudna do utrzymania, używanie tylko szczoteczki elektrycznej jest niewystarczające. Szczoteczka elektryczna mogłaby zastąpić tradycyjne szczoteczki do zębów tylko jeśli użytkownik jest na tyle leniwy, że nie chce mu się dokładnie czyścić zwykła szczoteczką swoich zębów.

BEC - Bose-Einstein Condensat. Sprawa wygląda tak: w przyrodzie rozróżniamy bozony i fermiony. Bozony - spin całkowity, Fermiony - spin połówkowy. Spin jest to własność cząstki, w dość naiwny sposób można sobie to wyobrażać jako moment pędu kręcącej się kulki (kulka się kreci i ma swój moment krety). Dla fermionowa obowiązuje zasada Pauli ego - nie mogą istnieć dwa fermiony w identycznym stanie kwantowym (Tzn. takie które maja ta sama energie, spin, funkcje falowa (odpowiednik wektora w przestrzeni Hilberta) etc.) - wynika to z pewnych rzeczy, ale to nie istotne z jakich. Natomiast nie ma takiego ograniczenia dla bozonów. BEC jest to stan bozonów które wszystkie są w kolektywnym stanie kwantowym - występuje to przy ekstremalnie niskich temperaturach. Opis teoretyczny podano tak z ponad 50 lat temu, natomiast walkiem niedawno przyznano nobla za uzyskanie takiego stanu materii. BEC wykazuje wiele ciekawych własności. Teraz kiedy polscy naukowcy umieją otrzymywać BEC otwiera się wiele dróg do zbadania.

Tagi: prezenter,rodzina,występ | Lista plików strony