Informacyjne - Medialne rozrywki - Muzyka i koncerty | ABC-lp3
1 2
 

Informacyjne - Medialne rozrywki

Reklama i marketing O stałych godzinach programy telewizyjne o treści informacyjnej prezentowane są między innymi przez telewizję publiczną. Maksymalny czas ich trwania wynosi pół godziny. Można z nich dowiedzieć się o sytuacji politycznej i gospodarczej na całym świecie. Są to raczej krótkie i lakoniczne informacje, nie zawierające bardziej dogłębnych komentarzy. Typowo informacyjnym programem, nastawionym wyłącznie na podawanie i komentowanie informacji i wydarzeń z kraju i ze świata jest TVN24. Przez cały dzień podawane są informacje, dotyczące wydarzeń politycznych, gospodarczych, kulturalnych i zdarzeń losowych. Nie brak również przeglądu prasy codziennej. Oprócz programów informacyjnych, TVN24 emituje dużo programów publicystycznych, przeprowadzane są wywiady ze znanymi ludźmi ze świata polityki i biznesu. Nie brakuje również wiadomości z prognozą pogody krótko i długoterminową. Dodatkowo podawane są też informacje dla alergików, podające stopień zapylenia w całym kraju. Jest to o tyle ważne, że osób chorych na alergię jest coraz więcej.

Każda platforma telewizyjna ma do zaoferowania swoim klientom programy sportowe. Telewizja publiczna emituje jedynie wybrane wydarzenia z zawodów sportowych, ale komercyjne platformy posiadają całe kanały telewizyjne, poświęcone wydarzeniom sportowym. Nawet w tej dziedzinie istnieje podział na kategorie pod względem dyscyplin sportowych. O ile telewizja publiczna sporadycznie emituje wydarzenia sportowe związane z żużlem, o tyle komercyjne kanały przedstawiają je zdecydowanie częściej. Canal+ regularnie prowadzi transmisję z Grand Prix, czyli indywidualnych mistrzostw świata na żużlu. Od tego roku kanał NSport będzie emitował mecze żużlowe Extra Ligi polskiej i to aż dwa w tygodniu. Do tej pory więcej emitowano meczów z Ligi angielskiej. Jest to przełom w propagowaniu tej dyscypliny sportu. Oczywiście nie brak meczy z rozgrywek ligowych i światowych w piłce nożnej. Emitowanych jest jeszcze wiele innych programów telewizyjnych, propagujących sport, więc każdy może wybrać coś dla siebie.

Muzyka, kultura i sztuka jest ważnym elementem w życiu każdego człowieka. Nie każdy jest miłośnikiem uczestniczenia w imprezach kulturalnych, ale zawsze może znaleźć coś dla siebie, oglądając wybrany program telewizyjny. To nie tylko forma rozrywki, ale także możliwość zdobywania wiedzy w konkretnym, ulubionym przez siebie zagadnieniu. Programy muzyczne również podzielone są według określonych kryteriów. Każdy kanał muzyczny ma nieco inną ofertę dla swoich widzów. Część z nich proponuje telewidzom oglądanie teledysków. Ich emisja najczęściej podzielona jest na gatunki muzyczne. Chociaż nie brak jest kanałów, które zajmują się wyłącznie jednym gatunkiem muzycznym, a oprócz teledysków, przedstawiają filmy dokumentalne, czy reportaże. Istnieją też informacyjne programy telewizyjne, przedstawiające nowinki z rynku muzycznego, życia gwiazd i ich kariery. Warto też nadmienić o interesujących teleturniejach, sprawdzających wiedzę uczestników programu, a także tych, którzy oglądają je przed telewizorem.

Tagi: światła,program,telewizor | Lista plików strony