Filmy dla dzieci - Muzyka i koncerty | ABC-lp3
1 2
 


Filmy dla dzieci

Reklama i marketing Programy TV przeznaczone dla najmłodszych telewidzów oznaczane są na ekranie telewizora przy pomocy zielonego punktu lub zielonego kółka. Tak oznaczone programy TV przeznaczone są do oglądania przez wszystkie grupy wiekowe telewidzów. Mamy kilka stacji TV które zorientowane sa tylko na przekaz programów dla dzieci. Do takich stacji można zaliczyć stacje nadające w języku polskim MiniMini, Jetix Polska, Zig Zap, Disney oraz nadające w językach obcych jak na przykład Cartoon Network. Telewizja przygotowała dla dzieci liczne programy TV jak na przykład Ziarno, Cybermania, Jedynaczka. W tego typu programach najczęściej osobami prowadzącymi sa dzieci ale mamy również takie w których występują osoby dorosłe>Do takich najbardziej popularnych można zaliczyć Dzień Kangura oraz Czy jesteś mądrzejszy od piątoklasisty - teleturniej w którym osoby dorosłe odpowiadają na pytania z zakresu wiadomości klas od pierwszej do piątej szkoły podstawowej. W trakcie przeglądu programów dla dzieci należy również wspomnieć o filmach dla dzieci z których najbardziej popularne prezentowane są w Dobranockach.

Programy TV niewątpliwie wzbogacają wiedzę o świecie, pomagają w nauce różnych przedmiotów oraz w nauce języków obcych. W założeniach programowych w czasach gdy powstawała telewizja było to aby oglądanie programów TV rozwijało i poszerzało horyzonty myślowe widza, powinna była ona budzić w widzach chęć poznawania, budzić potrzebę kształcenia się, zmieniania swego życia na lepsze. Niestety rzeczywistość współczesna wygląda całkiem inaczej. Programy TV zmonopolizowała polityka i przemoc. Młodzież spędza przed telewizorami coraz więcej czasu, niekiedy po kilka godzin oglądają na przykład tak zwane filmy akcji gdzie leje się krew i bez przerwy są bijatyki oraz strzelanina. Zbyt długie, codzienne oglądanie programów TV prowadzi do różnych zaburzeń w życiu rodziny, w nauce i spędzaniu wolnego czasu. Dzieci i młodzież coraz częściej uczą się właśnie z telewizji jak żyć, jakie wzorce kopiować, jak ma wyglądać świat i te wzorce powinny być pozytywne co nie zawsze się zdarza co szczególnie często można oglądać na ulicach naszych miast gdzie młodzież się bije, pije alkohol i przeklina jak w filmie a to nie film tylko życie.

Filmy oglądane przez dzieci w programie TV można podzielić na dwie kategorie: Kategoria pierwsza filmy przeznaczone dla najmłodszych dzieci czyli w przedziale wiekowym do lat siedmiu i Kategoria druga czyli filmy dla dzieci starszych. Do najbardziej lubianych filmów zaliczyć należy niewątpliwie filmy animowane rysunkowe oraz kukiełkowe. Tego typu filmy najczęściej oglądają dzieci które uczęszczają do najmłodszych klas szkoły podstawowej. To własnie te dzici i młodsze z chęcią oglądają takie programy TV jak na przykład Dobranocki, Ziarno, Ulica Sezamkowa. Dzieci lubią również oglądać programy edukacyjne oraz przyrodnicze. Przy oglądaniu filmów dzieci niekiedy identyfikują się z ich bohaterami i niekiedy ich zabawy inspirowane są właśnie przez filmy. Dzięki programom TV zabawy dzieci stają się ciekawsze i czasami wzbogacone o potrzebne rekwizyty, programy TV sprzyjają wzbogacaniu słownictwa. Spośród dobranocek najchętniej oglądane są takie jak Miś Uszatek, Bolek i Lolek, Smurfy, Gumisie i inne bajki.

Tagi: młodzież,nauka,program | Lista plików strony